Wypisanie artykułów z kategorii: Informacje Kategoria: Informacje Gdańsk

RelacjaFotoWideo Czwarta rewolucja przemysłowa w Gdańsku

Wrzesień to początek sezonu na konferencje. Jedną z nich była konferencja zorganizowana przez dziennik „Rzeczpospolita” w Olivia Business Centre. Dla wszystkich, którzy nie mogli w niej uczestniczyć, a są zainteresowani najnowszymi trendami ekonomicznymi, relacja Marka Barana.

Wideo Co zostawił po sobie Piotr Dwojacki?

Osobista wypowiedź o przyjacielu.

Wideo Sho[r]t: Dlaczego mam w [...] wizytę książęcej pary w Polsce?

Uważajcie we wtorek, 18 lipca.

26.05 910 tysięcy - żądamy referendum - Gdańsk

Parlamentarne i pozaparlamentarne partie polityczne i aktywiści zapraszają na manifestację.

24-28.05 Bałtycki Festiwal Nauki, Politechnika Gdańska/Miejsca różne

Niemal 200 różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Są wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, a nawet dyskusje. Wszystkie w przystępnej dla odbiorców formie. Wszak celem naszego festiwalu jest popularyzacja nauk technicznych. Do wyboru są zajęcia z 24 dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne aż po biocybernetykę! Każdy kto odwiedzi Politechnikę Gdańską podczas festiwalu może liczyć na niepowtarzalne wrażenia, nie tylko te naukowe! Zapraszamy, z przyjemnością odkryjemy przed Państwem zakamarki uczelnianych pracowni i laboratoriów.

Pomorze: zjednoczeni wobec trudnego świata

Odbył się X Pomorski Kongres Obywatelski pod hasłem „Pomorze i Polska – razem wobec trudnego świata”

Foto Heweliusze rozdane

Laureatami tegorocznej Nagrody Naukowej Miasta Gdańska imienia Jana Heweliusza zostali profesorowie Kazimierz Darowicki i Jerzy Zajadło. Nagrodę otrzymali z rąk prezydenta Pawła Adamowicza.

20.01 Panel Polityki Społecznej, ECS

Panel Polityki Społecznej ma stanowić próbę szerokiej dyskusji o problemach i wyzwaniach sfery polityki społecznej i mieszkaniowej na poziomie lokalnym.

Gdańsk: Zasady współpracy Miasta z NGO-sami w roku 2017

Na jakich zasadach i w jakim zakresie Gdańsk współpracował będzie z NGO-sami? Podczas październikowej Rady Miasta Gdańska uchwalono Program Współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2017. Na realizację zadań publicznych NGO-sy otrzymają blisko 50 mln złotych.

Muzeum II Wojny Światowej wzywa MKiDN do usunięcia naruszenia prawa

W związku z zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 6 września 2016 r. w sprawie połączenia państwowych instytucji kultury - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz utworzenia państwowej instytucji kultury – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wezwał w dniu dzisiejszym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do usunięcia naruszenia prawa.

FotoWideo Pożegnanie "Inki" i "Zagończyka" w Gdańsku

Foto i wideo Zygmunta Pałasza z wczorajszych uroczystości.

27-28.08 Uroczystości Pogrzebowe Bohaterów: "Inki" i "Zagończyka", Gdańsk

Organizacja uroczystości pogrzebowych bohaterów II konspiracji śp. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i śp. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk” w 70. rocznicę wykonania wyroku śmierci – Gdańsk, 27–28 sierpnia 2016

RelacjaFotoWideo Echa zapomnianych dźwięków. Relacja z festiwalu "Dźwięki Północy" 2016

Multimedialna relacja z 33. edycji "Dźwięków Północy".

Baszta Jacek wyremontowana

Zakończyły się prace remontowe wybudowanej na przełomie XIV-XV wieku gdańskiej Baszty Jacek. Na ten cel Miasto przeznaczyło ponad 380 tys. zł. Efekt? Gruntownie oczyszczona elewacja, wykonana izolacja przeciwwilgociowa, wyremontowana klatka schodowa, nowa stolarka okienna i drzwiowa.

30.06-3.07 XX Zlot Żaglowców Baltic Sail

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska.