Wypisanie artykułów z festiwalu: ' Nagroda Literacka Gdynia'

2–3.06 2. Weekend Literacki , Gdynia, miejsca różne

Nadchodzi 2. Weekend Literacki Miasta Słowa będący prawdziwym świętem czytelników. W ramach festiwalu literackiego zaplanowano warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. Impreza odbywać się będzie w dniach 2-3 czerwca w różnych częściach miasta.

8-11.09 Nagroda Literacka Gdynia 2016, Gdynia miejsca różne

Zapraszenie na Dni Nagrody Literackiej Gdynia i wydarzenia związane z wyłonieniem laureatów Nagrody Literackiej Gdynia.

Znamy 20 nominowanych do 11. Nagrody Literackiej Gdynia 2016

Kapituła 11. edycji Nagrody Literackiej Gynia wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach do Gdyńskich Kostek Literackich. Do Nagrody zgłoszono ponad 400 tytułów, z których wyróżniono dwadzieścia. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

Zmiany w Regulaminie Nagrody Literackiej Gdynia

Na XIII sesji Rady Miasta Gdyni wprowadzono poprawki do Regulaminu NLG.

3-6.09 Dni Nagrody Literackiej Gdynia

Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z nominowanymi do nagrody w czterech kategoriach: poezja, proza, eseistyka i przekład na język polski.

20 nominowanych do 10. Nagrody Literackiej GDYNIA

Kapituła jubileuszowej 10. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach do Gdyńskich Kostek Literackich. W roku ubiegłym do grona Poezji, Prozy i Eseju dołączono nową kategorię – Przekład na język polski. Do Nagrody zgłoszono ponad 400 tytułów, z których wyróżniono dwadzieścia. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

Po co to komu? O Nagrodzie Literackiej Gdynia

Trudne, osobiste i niegrzeczne pytanie zadaje gdyński poeta, satyryk i obserwator kultury.

Nagroda Literacka Gdynia 2014: Laureaci

Poznalismy laureatów gdyśnkiej nagrody.

Znamy nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia

Gdynia ruszyła do Warszawy. Podczas tamtejszych Targów Książki ogłoszono 20 nominowanych do Nagrody Literackiej Gdynia. Jednak zanim to się stało, kapituła musiała zapoznać się aż z 426 tytułami. Taką bowiem liczbę utworów zgłoszono do tegorocznej edycji. To rekord!

Nagrody literackie Gdynia przyznane

Gala Finałowa Nagrody Literackiej Gdynia przyniosła rozstrzygnięcia, jak zawsze, dla jednych spodziewane, dla innych zaskakujące. Do grona dotychczasowych 23 gdyńskich laureatów dołączyli: Zyta Oryszyn (proza), Adam Lipszyc (esej) oraz Jacek Łukasiewicz (Nagroda Osobna). Natomiast po raz drugi znalazł się w nim poeta Andrzej Sosnowski.Paletę wyboru w tej edycji można śmiało określić mianem przebogatej. Na liście rozpatrywanych tytułów widniało rekordowe 339 pozycji, blisko 70 więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. - Mając do dyspozycji trzy kategorie i dodatkowo Nagrodę Osobną, możemy tę różnorodność do pewnego stopnia kiełznać, ale i tak przestrzeń wątpliwości pozostaje ogromna. Tym większa, że co roku inna dziedzina zdaje się bardziej aktywna i twórcza - podkreśla prof. Piotr Śliwiński, przewodniczący Kapituły Nagrody.

Recenzja Kto wygra literacką Gdynię ? Poezja

O Nagrodzie Literackiej Gdynia w ogóle i kandydaturach w dziale "Poezja".

Bezpłatne warsztaty prozatorskie

Zapraszamy autorów form prozatorskich do udziału w bezpłatnych warsztatach, które poprowadzą dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Gdynia - Justyna Bargielska oraz krytyk literacki Jerzy Borowczyk.

Program Festiwalu Literaturomanie 2013

Szósta edycja Festiwalu już za dwa tygodnie.

Piętnaście nominacji Nagrody Literackiej Gdynia

Piętnaście nominacji, ale czternastu nominowanych. To zdarzyło się pierwszy raz w historii Nagrody Literackiej Gdynia. Kapituła ogłosiła swoje wyróżnienia za książki opublikowane w 2012r. Roku, który trudno nazwać „kryzysowym”, skoro zgłoszono do konkursu rekordową liczbę tytułów.

Literacka Gdynia ogłasza nominacje

16 maja - Kapituła gdyńskiego lauru przedstawi swoje kolejne nominacje. Praca do wykonania była wyjątkowo trudna, ponieważ kandydatów do otrzymania Kostki Literackiej pojawiło się w tym roku rekordowo dużo.
  • « Poprzednie
  • 1
  • 2
  • Następne »